Pravidla RPG

14. března 2016 v 22:09
RPG, nebo-li role-playing game, v překladu hra na hrdiny, je hra jako každá jiná a má tedy svá pravidla. Princip celé hry spočívá v tom, že vy, jakožto hráč, máte svou vlastní, smyšlenou postavu, za kterou hrajete, tvoříte její osud, vedete ji... A to pomocí takzvaných postů, které píšete. To, co vaše postava dělá, se píše do hvězdiček a to, co postava říká, se pak píše mimo ně. Toto pravidlo slouží především pro lepší orientaci v textu.


*Vešel do místnosti a rozhlédl se kolem sebe.* Ahoj. *Pozdravil.* - DOBŘE

Ahoj, řekl, když vešel do místnosti. - ŠPATNĚ

 • Na našem RPG hrajeme v tzv. knihách, z nichž každá představuje jedno místo a odkazy na ně naleznete v menu.
 • Vaše postava se smí nacházet vždy pouze v jedné z knih, ani vy samotní nemůžete být přece na více místech zároveň.
 • Také platí pravidlo, kdo přijde ten odejde, hru tedy vždy musíte ukončit tím, že vaše postava z daného místa odchází, aby se pak mohla objevit někde jinde.
 • Čas v této hře běží dvakrát rychleji, to znamená, že jeden měsíc ve hře jsou dva týdny ve skutečnosti a rok na škole je tedy v realitě 6 měsíců.
 • Hry na téma 15+ jsou sice povolené, ale s mírou. Pokud bude vaše postava obskakovat každého na potkání a to ještě uprostřed nejrušnější chodby v pravé poledne, budeme muset nějak zakročit.
 • Vypravěč - Vypravěč má absolutní moc a to co napíše vypravěč platí a nikdo tomu nemůže vzdorovat, pokud tedy vypravěč napíše, že Radoslav zakopl a zlomil si nohu, není možné, aby hráč Radoslava ve svém postu napsal něco, co se s tímto faktem neshoduje.
 • Vypravěč se nevyskytuje v každé hře, spíše na něj narazíte vyjímečně nebo při větších akcích, kde je potřeba tok děje mezi mnoha přítomnými postavami trochu koordinovat.
 • Právo hrát za vypravěče máme pouze a výhradně my admini této stránky, popřípadě hráči, kterým to vyjímečně povolíme přes email.
 • Čas v naší hře běží dvakrát rychleji, měsíc tedy trvá v realitě dva týdny a rok tudíž šest měsíců.
 • Náš email je lycee.de.arpajon@gmail.com.
Základní chyby
 • Mary Sue - Dokonalá postava. Myslete při psaní profilu své postavy na to, že nikdo není dokonalý a musí mít tak vlastnosti kladné, stejně jako záporné. Nemůžete si například sepsat superinteligentní postavu s úchvatným smyslem pro humor, která má nezměrný talent na každý existující hudební nástroj a vyjímečně vyniká ve sportech, zatímco je úplně nesobecká a protestuje za práva ohrožených zvířat.
 • Křišťálová stěna - Znamená jakousi stěnu mezi světem RPG a světem vaším, tedy reálným. Tato chyba se týká především vás jako hráče a toho, jak za postavu v daný moment hrajete. Jde o to, pamatovat na to, že své pocity nepřenášíte na postavu, neměli byste ji například trestat za svůj příšerný den. Samozřejmě osud vaší postavy je stále jen a jen ve vašich rukou. Také to znamená, že vaše postava neví vše. Pokud jste jako hráč četl nějakou cizí hru a dozvěděl se tak, že Mařena měla poměr s Rudolfem, vaše postava, Mařenin přítel Hynek, to neví, dokud se to nedozví od nějaké jiné postavy.
 • Metagaming - Aneb hraní za jinou postavu. Každý hráč určuje akce a reakce své postavy. Proto nelze napsat například *Hynek se rozmáchl pěstí, která trefila Rudolfa tak, že se svalil na zem.* není na hráči Hynka, jak Rudolf dopadne. Teprve hráč Rudolfa rozhodne, zda Rudolf opravdu padne k zemi, nebo se ráně mistně vyhne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama